Haber

İstanbul’da Kayseri damgası

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Tarihi ve kültürel birikimiyle geçmişten geleceğe köprü görevi gören, 6 bin yıllık geçmişe sahip Kayseri Antik Kenti, 16 ilçesiyle birlikte İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’nda 2 gün boyunca tanıtıldı.

Stantlarda Kayseri’nin lezzetlerinden ilçelerine ve turizm değerlerine kadar şehrin kültürel mirasına kadar pek çok tanıtım yapıldı.

16 ilçesinin her birinde tarihi ve doğal güzellikleri, gastronomi ve turizm potansiyeliyle tanıtıldığı etkinlikte Büyükşehir Belediyesi, KAYMEK, KAYTUR, Erciyes A.Ş. Bilim Merkezi ve Spor A.Ş. birimleriyle yoğun ilgi gördü.

Sanayisiyle, ticaretiyle, sanayisiyle, üniversiteleriyle, gastronomisiyle, tarihiyle ve doğal güzellikleriyle Anadolu’nun parlayan yıldızı Kayseri, Büyükşehir Belediyesi tarafından açılışı yapılan ve şehrin maliyetlerinin tanıtıldığı stantta tüm İstanbul’a tanıtıldı.

İstanbul’da Kayserililer ve Kayseri’yi merak eden vatandaşlar stantlarda ağırlanarak antik kent tanıtıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ve KAYMEK AŞ sahne şovları ve etkinlikleri

İstanbul’un farklı semtlerinde yaşayan Kayserililer, Kayseri Günleri’nin düzenlenmesinden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, birlik ve beraberliğe büyük katkı sağlayan bu etkinlikte başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu