Haber

CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın’dan enerjide yeni tasarım açıklaması

??????? CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “Kamu enerji yatırımlarını belediye, kooperatif, özel sektör gibi kurumlarla iş birliği yaparak girişimci devlet modeliyle hayata geçireceğiz. Enerji artık bir lüks değil, toplumsal bir temel hak olacak. ” terimini kullandı.

Akın, yaptığı yazılı açıklamada, 2019 yılında ilk kez uygulanan Elektrik Tüketim Desteği’nin (ETD) 1,3 milyon haneyi kapsadığını, bugün ise sayının yaklaşık 3,7 milyona çıktığını bildirdi.

Özellikle 2018’den sonra Türkiye’de her 7 haneden 1’inin faturasını ödeyemez hale geldiğini savunan Akın, Türkiye’de elektrik kıtlığının aşılması, elektrik arz güvenliğinin sağlanması için iktidarda yeni bir tasarım yapılmasının zaruret haline geldiğine işaret etti. ve güçteki yeşil dönüşümü gerçekleştirin.

Akın, iktidara gelmeleri halinde güç alanında yapılacaklar konusunda şunları söyledi:

“Enerjiyi temel bir hak olarak görüyoruz. Güç yoksulluğunu yönetmek yerine güç yoksulluğunu sona erdirecek adımlar atacağız. Geçimini tarım ve ticaretten sağlayan, zor durumda olan çiftçi ve esnafımıza rahat bir nefes vereceğiz. elektrik faturalarının yanı sıra hanelerin de ödemelerini gerçekleştireceklerini belirterek, “Kooperatif, özel şube gibi kurumlarla iş birliği yaparak hayata geçireceğiz. Güç artık bir lüks olmayacak, temel bir sosyal hak olacak.”

haberzeytinburnu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu