Ekonomi

Tezmaksan’ın yeni CFO’su Gökhan Savun oldu

Türk talaşlı imalat sanayinin rekabet gücü yüksek ihracatı için teknoloji yatırımlarına devam eden Tezmaksan’ın CFO pozisyonuna ataması gerçekleştirildi. Kariyerine başladığı 1999 yılından bu yana birçok yöneticilik görevini başarıyla yürüten Gökhan Savun, Tezmaksan’ın yeni CFO’su oldu.

Bilkent Üniversitesi’nde işletme lisans eğitimini tamamladıktan sonra Alliant Int’l University’de finans ve stratejik yönetim, planlama, değişken piyasa koşullarında yönetim becerileri üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlayan Gökhan Savun, ardından General International University’de staj yaptıktan sonra Türkiye’ye döndü. Dokuz aylık motorlar. Askerlik görevini tamamladıktan sonra bankacılık kariyerine 1999 yılında Dışbank’ta MT olarak başlayan Savun, burada bulunduğu süre içerisinde Uluslararası Bankacılık, Muhabir Bankacılık departmanlarında yöneticilik, ülkelerden sorumlu müdürlük ve bölge müdürlüğü görevlerinde bulundu. Dışbank’ın Fortis Bank tarafından satın alınmasının ardından Kurumsal Bankacılık Birimi’nde Kıdemli Yönetici olarak kariyerine devam etti. Ocak 2007’de Garanti Bank International NV Hollanda’da Dış Ticaret Finansmanı Müdürü olarak göreve başlayan Savun, görevi boyunca bankanın Kurumsal Bankacılık, Dış Ticaret Finansmanı, Etkin Pasif Yönetimi, Finansal Kurumlar ve Muhabir Bankacılık bölümlerinde üst düzey yönetici olarak çalıştı. .

İngiltere’de Londra Borsası tarafından düzenlenen Kurumsal Finansman, Şirket Satın Alma ve Birleşme eğitimlerini alan Gökhan Savun, aynı zamanda Endüstriyel Mutfak sektöründe faaliyet gösteren iki şirketin yönetim, kurumsallaşma ve finansal yapılanma konularında danışmanlık faaliyetlerinde bulundu. ABD’nin New York eyaletinde belediyenin inşaat taahhüt şubesinde faaliyet gösteren Agime LLC’nin pazarlama ve satış faaliyetlerinde yönetim kurulu danışmanı olarak da görev yapan Savun, ileri düzeyde İngilizce yazma, okuma ve konuşma becerilerine sahip.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

sapanca-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu