Yaşam

İBB’den depremzedelere ücretsiz ders

İBB Kurs Atölyeleri Koordinatörü Bilge Göktürk Duran yaptığı açıklamada, İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü olarakEğitimde fırsat eşitliği ilkesinden yola çıkarak şehrin 11 noktasında gençlere hizmet verdiklerini söyledi.

Çalıştaylarda uzman eğitmen ekibi ve PDR öğretmenleri ile YKS ve LGS’ye hazırlanan öğrencilere sınav odaklı okul derslerini tamamlama ve sınavlarla karşılaşabilecekleri tüm sorunları aşma fırsatı verildiğini belirten Duran, şunları kaydetti: öğrencilere yüz yüze eğitimin yanı sıra çevrimiçi eğitim verilmektedir.

Duran, LGS’ye girecek öğrenciler için matematik, Türkçe, İngilizce, bilim bilgi, YKS’yeKente giriş yapacak öğrencilere matematik, fizik, kimya, biyoloji, Türkçe ve edebiyat dersleri verdiklerini de dile getiren Ersoy, Ders Atölyelerinden deprem bölgelerinden kente gelen öğrencilerin de yararlanabileceğini kaydetti.

6 Şubat depreminden etkilenen ve İstanbul’a gelen öğrencilerin okullarından ve derslerinden mahrum kaldıklarını, manevi açıdan sıkıntı çektiklerini belirten Duran, “Ders Atölyelerimiz bu arkadaşlara 11 noktada ücretsiz olarak verilmektedir. ki bu zorlukların üstesinden gelebilirler ve bu mağduriyetlerin üstesinden gelebilirler. LGS ve YKS hazırlık sürecindetam destek sağlıyor.”

Atölyeler 9 ilçede 11 noktada bulunuyor: Fatih, Bayrampaşa, Küçükçekmece, Sultangazi, Esenler, Eyüpsultan, Şile, Kartal ve Pendik. Öğrenciler doğrudan şubelerden veya “dersatolyeleri.ibb.istanbul” internet adresinden kayıt yaptırabilirler.

araban-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu